Nenásledujte davy. Nechte je, aby následovaly ony vás.
Jak inspirovat a motivovat druhé? Jak vybalancovat skvělé výsledky a spokojenost v týmu? A jak opravdu žít své hodnoty?
Pozvali jsme osm řečníků z odlišných prostředí, aby sdíleli své postřehy a poznatky ze svých mnoholetých zkušeností v pozici leaderů. Zadání pro řečníky je jediné: sdílet co nejvíce případových studií, ponaučení a praktických tipů s přesahem do různých oborů.
Hlavním tématem je hodnotový leadership & naděje. Dozvíte se, jak na vedení lidí díky sdíleným pracovním hodnotám, ať už máte v týmu jednotky nebo tisíce osob, a jak na povzbuzení v kolektivu, které je potřeba v jakékoliv době.
Připomeňte si dřívější ročníky zhlédnutím aftermovie, video záznamu přednášek či přečtením ohlasů v médiích.
Online přenos: 1890 Kč včetně DPH
Jak se poslední roky mění pracovní trh? Jak se firmy na změny adaptují? Co to všechno dělá s lidmi a jejich vztahem k práci a organizacím, v nichž se jí věnují? Tomáš Ervín před vámi zveřejní výstupy z longitudinální studie na trhu práce. Každoročně sbírá a zpracovává data od zaměstnanců a firem, díky čemuž se daří mapovat dlouhodobý vývoj na pracovním trhu. Studie se věnuje nejdůležitějším změnám ve firmách, v přístupu manažerů a jakou to způsobuje odezvu u zaměstnanců. Tomášovou předností je, že grafy a data vám představí jednoduše, srozumitelně a poutavě. Na základě aktuálních dat z pracovního trhu dostanete praktická doporučení, jak i ve vaší firmě probíhající změny co nejlépe zvládat.
Daniel chtěl se svou manželkou Karolínou „jenom“ pomoci lékařům v boji s pandemií koronaviru. Spojili své znalosti – ona jako antropoložka a on jako specialista na umělou inteligenci a strojové učení. Společně s kolegou Matějem Misařem založili společnost Carebot. Nyní je tým Carebotu tvořen odborníky na umělou inteligenci, zdravotnictví, lékaři i radiology. Jejich vizí je inovovat zdravotnictví a díky umělé inteligenci pomoci efektivněji léčit. Jsou to mladí lidé, kteří jsou zapálení pro věc. Jenže to v silně regulovaném odvětví nestačí. Narazili na oblast plnou regulací a zaběhnutých postupů.
Proto vám Daniel ve své přednášce prozradí: Jak se prosadit v odvětví, které je plné překážek, zažitých stereotypů i biasů? Jak se dostat k prvním investicím i odborným spolupracovníkům, ačkoliv jste na první pohled magnet na stereotypy? Jak úspěšně jednat a získat oboustranný respekt? Jak si i po desítkách odmítnutí a nezdarech udržet motivaci, nadšení a nesejít ze své cesty?
Váháte, jestli převzít vedoucí roli, zatímco byste byli pod drobnohledem vašeho předchůdce? Zažíváte obrovský tlak na excelentní výsledky? A napadá vás, jak rozpoznat, jestli je to pro vás správná cesta? To jsou otázky, které si dlouhé roky pokládal i Jan. Roli CEO převzal po otci Liborovi v dubnu 2021, uprostřed pandemie a s hospodářskou krizí za dveřmi.
Nebylo to ideální období. Firma prožívala propad v číslech, budoucnost na trhu nevěštila nic dobrého, i přesto se Jan rozhodl, že kdy jindy, když ne teď. Převzít zodpovědnost za spolupracovníky chce hodně odvahy, neboť už nelze dělat jen to,co vás baví. Proto vám Jan nasdílí konkrétní tipy, jak se z toho neposrat. Jak na správnou sebereflexi, jak pracovat se svým egem a ujasnit si opravdovou motivaci pro vedoucí roli. Chtít pouze prestižní postavení zkrátka nestačí.
Za 30 let podnikání v gastro byznyse jej potkala spousta radostí, úspěchu, ocenění, ale i nepodařených projektů, výzev a kopanců. Jak statečně dokázal zabojovat i ve chvílích, kdy se jeho firmě nedařilo? Celosvětová hospodářská krize, povodně a vyplavení restaurace v Praze, nedávná koronavirová krize, nucené uzavření restaurací a náhlý propad tržeb o 98 %. Přidaly se k tomu zdravotní problémy, nezbytné propouštění zaměstnanců i frustrace. Jak jim ve firmě o stovkách zaměstnanců, spolupracovníků a brigádníků pomáhá ukotvení firemních hodnot pro udržení jednotnosti & nadšení v týmu? Jak nacházejí, odhodlání pokračovat i v těžkých časech? Jak to, že má Sanjiv více než tři dekády silné vizionářství, nápady, energii i upřímnou radost z práce?
Zažíváte pocity vyčerpání v práci nebo i v osobním životě? Možná jste se ocitli na tenkém ledě mezi pomocí druhým a ztrátě respektu sám k sobě. Vaše projevy soucitu, empatie a ochota pomoci má druhou stranu mince, o které se mluví výrazně méně. Tzv. „compassion fatigue“ - únava ze soucitu.
Týká se všech vedoucích, kteří jsou neustále připraveni kolegům naslouchat a hledat nestandardní řešení pomoci. Jenže jak se sám snadno nestát bezmocným pomocníkem? Na přednášce se dozvíte: Jak rozpoznat blížící se únavu z neustálé připravenosti pomáhat všem okolo vás? Jak zas a znova nastavovat v kolektivu hranice? Jak je to s pomocí a vaším egem? Proč je zásadní plnit krom přání ostatních i ta svá?
Jak využít svůj čas na maximum a jakou má vůbec hodnotu je téma, které propojuje vedoucí napříč obory. Pokládají si sami sobě otázky: Jak nepromarnit svůj čas? Čemu a komu se má smysl věnovat? Nebo co ještě počká?
Chopit se příležitosti a naplno prožít přítomný okamžik bývá těžší, než si většina z nás připouští. Přitom je tato schopnost často právě tím, co rozhoduje o úspěchu či neúspěchu našeho snažení. Katarína s Ondřejem mají zcela odlišná pole působnosti i přístupy k řešení problémů. Katarína pracuje s terminálně nemocnými pacienty, a s tématem důležitosti žít tady a teď se setkává dennodenně. Ondřej je ředitelem velké technologické firmy, jejíž dlouhodobá prosperita je dána v prvé řadě schopností úspěšně se chopit nabízených příležitostí.
Přes tyto zcela rozdílné kontexty – nebo právě díky nim – jsou Katarína s Ondřejem schopni společně pracovat na velkých projektech. Oba jsou přitom příznivci konceptu Carpe diem, z něhož vyplývá i jejich přesvědčení, že štěstí je do značné míry závislé na naší schopnosti vytěžit maximum z času a prostředků, které jsou nám určeny. Během této přednášky se oba podělí o to, co Carpe diem znamená pro každého z nich a jak to vše zapadá dohromady. Zamyslíte se nad tím, jak správně využít svůj čas nejen na budování kariéry, ale i rodinných vztahů a pro vlastní seberealizaci.
Globální CEO v Avast, filantrop a zakladatel Nadace rodiny Vlčkových
Ondřej Vlček je generální ředitel globální technologické společnosti Avast, která bojuje proti online virům více než 30 let. Jejich produkty využívá půl miliardy uživatelů po celém světě a zaměstnává tisíce osob. Ondřej přišel do firmy “jen na brigádu” v roce 1995 a dnes je jejím spoluvlastníkem. Je jedním ze 100 nejbohatších Čechů. Vloni založili s manželkou Katarínou rodinnou Nadaci manželů Vlčkových. Vložili do ní 1,5 miliardy korun, což bylo dosud největším darem v dějinách české filantropie.
lékařka a zakladatelka Nadace rodiny Vlčkových
Katarína Vlčková je lékařkou v domácím hospici Cesta domů, 54. nejvlivnější ženou Česka podle magazínu Forbes a TOP ženou Česka v kategorii Veřejná sféra podle Hospodářských novin. Společně s manželem Ondřejem v roce 2021 založili Nadaci rodiny Vlčkových, zabývající se pomocí nevyléčitelně nemocným dětem a jejich rodinám.
Zakladatel & CEO Zátiší Group, vlastník a provozovatel luxusních restaurací a cateringů, filantrop
Sanjiv je podnikatel a filantrop. Před 30 lety založil Zátiší Group, se kterým provozují několik luxusních restaurací (V Zátiší, Mlýnec), cateringů, obsluhují školní jídelny i firemní kantýny. Na jejich jídle si pochutnávají i na akcích v Berlíně a jsou známí špičkovou péčí o zákazníka. Sanjiv až polovinu z výdělku firmy převádí na filantropické a charitativní účely, což činí ročně několikamilionové částky. Podporuje např. organizaci Unicef, Lékaře bez hranic, Člověka v tísni, Neuron, Dobrého anděla, největší částky ale posílá do Indie, Kambodži nebo Afriky.
farářka, rodinná terapeutka a autorka blogu Deník farářky
Martina jako husitská farářka spravuje dvě farnosti, kostel svatého Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze a ve Strašnicích. Je prezidentkou festivalu Meeting Brno a předsedkyní poradního odboru ECHOS ve Světové radě církví. Vloni se umístila druhá v taneční soutěži StarDance a vyšla jí kniha Deník farářky podle stejnojmenného blogu. Jako psycholožka a terapeutka se věnuje krizové intervenci dospělých, dětí a rodinné terapii psychosomatických poruch. Moderuje pořad Uchem jehly na České televizi.
CEO & předseda představenstva firmy LIKO - S, oceněné jako jedna z nejlépe řízených v ČR v soutěži společnosti Deloitte
Jan po 10 letech působení v rodinné firmě převzal zodpovědnost za stovky zaměstnanců, obrat ve stamilionech a holding, který je aktivní v téměř 20 zemích světa s pobočkami na Slovensku, v Maďarsku, v Rakousku a dceřinou společností v Indii. Roli mu předal otec Libor Musil uprostřed pandemie a s hospodářskou krizí za dveřmi. LIKO - S sídlící ve Slavkově u Brna slaví 30 let, je lídrem na trhu dělících i posuvných stěn, příček, živých staveb. Součástí je i exportní zakázková výroba pro zpracování nerezové oceli a hliníku pro potravinářský, recyklační, farmaceutický i jaderný průmysl. V roce 2020 byla firma oceněna jako jedna z nejlépe řízených v České republice v rámci soutěže společnosti Deloitte.
Analytik pracovního trhu v LMC, který vyvíjí portály Jobs.cz, Prace.cz, Seduo.cz a další služby.
Tomáš mapuje jevy a trendy v propojených světech vzdělávání a práce. Hlavní závěry, které mohou pomoci zlepšit prostředí pro spolupráci, přednáší lidem z HR a vedení organizací. Krom toho se stará také o veřejně prospěšné aktivy přesahující každodenní byznys společnosti LMC, v níž je dvanáctým rokem zaměstnán. LMC vyvíjí online služby pro vzdělávání a hledání práce, například Jobs.cz, Prace.cz, Seduo.cz, Atmoskop.cz a další portály a mobilní aplikace. Můžete Tomáše často vidět v rozhovorech pro ČT a další média komentovat aktuální vývoj na trhu práce.
Zakladatel & CEO start-upu Carebot, 30pod30 v žebříčku Forbes
Daniel je inovátorem ve zdravotnictví, spoluzakladatelem slibného startupu s globálními ambicemi Carebot a doktorandem na Masarykově univerzitě v Brně.Je specialista na umělou inteligenci a strojové učení a založil Carebot. Umělá inteligence má mnohé výhody, jednou z nich je přesnost. Pomáhá lépe vidět co se nachází na rentgenových snímcích, dokáže pomoci lékaři zpřesnit diagnózu.Tým, který po roce fungování čítá přes 50 lidí včetně spolupracujících radiologů, má za sebou několik úspěšných investic, ocenění a před sebou první nasazení v českých a zahraničních nemocnicích. Právě realizují testy, které jsou nutné k získání zdravotnické certifikace. Daniel se letos dostal mezi 30 nejinspirativnějších mladých osob v žebříčku 30 pod 30 dle Forbes.
Spoluzakladatel a COO tyrkysové firmy Applifting
Začínal jako iOS developer, pak se věnoval grafice a UX, ale nejvíc ho baví navrhovat a stavět digitální produkty a starat se o blaho svých kolegů. Před devíti lety založil společnost Applifting s idealistickými hodnotami a myšlenkou, že firmy mohou být férové ke svým klientům i zaměstnancům. Po růstu ze 4 lidí na 200 s překvapením zjistil, že se jim společnými silami všech Applifterů podařilo vytvořit přesně takovou férovou firmu, a zároveň se jim při růstu povedlo zachovat skvělou firemní kulturu. Mimo to se věnuje windsurfingu, je nadšeným hráčem a vypravěčem Dungeons & Dragons a designuje deskovky. A taky má rád hloupé vtipy. Pokud nějaké znáte, bude rád, když se za ním na konferenci zastavíte.
Moderátorka a zakladatelka konference Leadership, vede brněnskou pobočku GrowJOB Institute
Barbora působí v roli konzultantky a lektorky se zaměřením na leadership a osobní rozvoj leadera. Jejími kurzy hodnotového leadershipu prošly stovky absolventů z různorodých organizací. Vedla je také pro společnosti jako Česká televize, PPF banka, Siemens, Hartmann Rico, Top4sport, Lékaři bez hranic. Od roku 2014 pořádá konference Leadership pro stovky lidí. Je autorkou dvou video kurzů na Seduo.cz. Vede brněnskou pobočku vzdělávacího institutu GrowJOB.
Globální CEO v Avast & lékařka, zakladatelé Nadace rodiny Vlčkových
Ondřej Vlček je generální ředitel globální technologické společnosti Avast, která bojuje proti online virům více než 30 let. Jejich produkty využívá půl miliardy uživatelů po celém světě a zaměstnává tisíce osob. Ondřej přišel do firmy “jen na brigádu” v roce 1995 a dnes je jejím spoluvlastníkem. Je jedním ze 100 nejbohatších Čechů. Katarína Vlčková je lékařkou v domácím hospici Cesta domů, 54. nejvlivnější ženou Česka podle magazínu Forbes a TOP ženou Česka v kategorii Veřejná sféra podle Hospodářských novin. Společně s manželem Ondřejem v roce 2021 založili Nadaci rodiny Vlčkových, zabývající se pomocí nevyléčitelně nemocným dětem a jejich rodinám. Vložili do ní 1,5 miliardy korun, což bylo dosud největším darem v dějinách české filantropie.
Registrace
1890 Kč
včetně DPH
Registrovat seCenné know-how
Nejaktuálnější trendy a tipy z oblasti leadershipu. Informace podložené daty a zdroji.
Záznam přednášek
Po akci je dostupný záznam všech přednášek včetně prezentací, abyste se k tématům mohli kdykoliv vrátit.
Pohodlí přístupu online
Chcete-li konferenci zhlédnout online, můžete si ji pustit z počítače nebo telefonu odkudkoliv.
Výhoda komunity na místě
Konference je i o lidech s podobnými hodnotami. Zúčastněte se fyzicky a zapojte se do networkingu na místě.
Kde se konference koná
ONLINE Z CELÉHO SVĚTA
Kontakt pro účastníky
Monika Jonášová
+420 739 216 910
registrace@leadership-konference.cz
Kontakt pro partnery
Barbora Vacková
+420 775 021 789
barbora@leadership-brno.cz
Organizátor konference
GrowJOB s.r.o.
IČ: 28310888, DIČ: CZ28310888
www.growjob.com